مشتریان هر سازمان شرکای تجاری آن سازمان و باعث رشد و بقای آن هستند و به همین دلیل نیاز است سازمان‌ها سیاست‌های مناسبی را برای وفادار و جلب رضایت مشتریان تدوین و میزان فروش و سود خود را نیز افزایش دهند. ‌با استفاده از ماژول وفادارسازی مشتریان روابط مناسبی با آنها ایجاد و مشتریان خود را به تکرار خرید  ترغیب کنید و از این راه برند خود را در بازار تقویت کنید. با استفاده از راهکارهای نرم افزاری می‌توانید رفتار مشتریان را هدفمند مدیریت کنید و با ایجاد ارتباط موثر با مشتری و جلب رضایت آن‌ها علاوه بر افزایش سهم بازار و سود خود، هزینه‌های تبلیغات سازمان را کاهش دهید. ‌

امکانات نرم افزار وفادارسازی مشتریان

  • تعریف مشتریان و اطلاعات تکمیلی مربوط به اطلاعات تماس و آدرس برای انواع مشتریان سازمانی و غیرسازمانی
  • تعیین قوانین باشگاه مشتریان، شامل سیاست‌های امتیازی، اعتباری و رده بندی مشتریان براساس امتیازهای کسب شده
  • محاسبه‌ی امتیاز بر اساس هر بار خرید مشتری و قراردادن مشتریان در ‌های رده‌های مختلف )مانند طلایی، نقر ه‌ای، پلاتینی و… براساس قوانین باشگاه مشتریان
  • ارائه‌ی تخفیف و کارت‌هدیه، متناسب با سیاست‌گذاری‌های سازمان برای هر کلاس مشتری و امکان استفاده از آن‌ها توسط مشتری در خریدهای بعد
  • گروه‌بندی مشتری بر اساس ویژگی‌های تعریف شد ه ای مانند میزان خرید
  • استفاده‌ی مشتری از اعتبار اختصاص داده شده توسط باشگاه مشتریان در خریدهای بعدی
  • تعریف تخفیف بر ای مشتریان یا گروه مشتریان در محدوده ی زمانی به تفکیک فروشگاه‌ها و شعب
  • گردش اطلاعات و سوابق خرید مشتریان در فروشگاه‌ها و شعب و مدیریت اطلاعات آنان
  • صدور کارت هدیه بر ای مشتریان با شر ایط چندگانه و منعطف
  • ردیابی اطلاعات مشتریان در همه فروشگاه‌ها

ویژگی‌های نرم افزار وفادارسازی مشتریان

مدیریت انواع طرح‌های وفاداری

‌با استفاده از این ماژول طرح‌های مختلف وفاداری مشتریان و نوع سود آن‎ها از میزان خرید در هر فروشگاه را براساس نیاز سازمان در زمان‌های مختلف مدیریت کنید. همچنین  می‌توانید انواع روش‌های سود براساس میزان فروش به مشتریان یا مقادیر دریافت وجه از آنها را پیاده سازی کنید و رفتار مشتریان را برای بدست آوردن میزان نقدینگی بیشترسازمان مدیریت کنید.

رده بندی مشتریان

از طریق ماژول وفادارسازی مشتریان می‌توانید رده‌های مختلف امتیازی تعریف و سیاست  ورود به هر رده و میزان امتیاز مورد نیاز را مشخص کنید.

مشتریان برای استفاده از تخفیف‌ها و امتیازهای رده‌های بالاتر اقدام به خرید‌های بیشتری می‌کنند.  این نوع رده‌بندی یکی از روش‌های متداول در باشگاه مشتریان است که معمولا با رنگ‌های خاصی مشخص و معروف هستند. مثلاً رده‌های برنز، نقره ای، طلایی و پلاتینی و VIP . هر یک از این رده ها سیاست‌های پروموشنی خاص خود را داشته و مشتریان براساس امتیازهایی که بابت خرید خود -بدست می‌آورند به صورت اتوماتیک در یکی از این رده ها طبقه بندی می شوند.

مدیریت و کنترل امتیازها و اعتبارات ارائه شده به مشتریان

ماژول وفادارسازی مشتریان از طریق سیاست‌های وفاداری میزان امتیاز و اعتباری که به هر مشتری بابت  هر خرید تعلق می‌گیرد را به صورت اتوماتیک و بدون دخالت عامل انسانی محاسبه و نحوه ارتقا و  استفاده از  این امتیازها و اعتبارات را در هنگام فروش و برگشت از فروش اتوماتیک کنترل می کند .

مدیریت  پروموشن ها در ایام و رویدادهای خاص  

با استفاده از  سیاست‌های وفاداری شما می‌توانید در مناسبت‌های خاص مانند روز تولد، سالگرد ازدواج و… برای مشتری‌های خود پروموشن‌های خاصی را در نظر گرفته و به آن‌ها  اطلاع رسانی کنید. . علاوه بر این می‌توانید به مشتریان وفادار خود کارت هدیه اعطا کنید.

اختصاص کارت وفاداری و احراز هویت مشتریان وفادار

با استفاده از  ماژول وفادارسازی مشتریان می‌توانید برای هر مشتری کارت مخصوصی که  قابلیت رمز گذاری دارد در نظر بگیرید که امکان  شناسایی مشتری وفادار شما در فروشگاه و همچنین استفاده از اعتبار وفاداری برای پرداخت وجه از طریق مطابقت اطلاعات کارت و رمز آن با اطلاعات مشتری فراهم شده است. مکانیزه شدن این موضوع به افزایش کنترل مدیران سازمان روی فرآیندهای باشگاه مشتریان و همچنین افزایش ضریب اطمینان مشتری به فرآیندهای فروش سازمان کمک می‌کند.