مشتری وفادار قهر کرده

اگر به گونه ای باشد که مرتب به مشتریان جدید شما اضافه شود و مشتریان فعلی شما هم حفظ شوند، بعد از مدتی بسیار سر شما شلوغ خواهد شد. پس شما به مرور زمان تعدادی از مشتریان قدیمی خود را از دست می دهید اما چون آنها را دیگر نمی بینید به مرور آنها را از یاد می برید و هیچ ابزاری هم برای شناسایی این دسته از مشتریان ندارید.حالا بیاید تصور کنید که بتوانید در کنار اینکه مشتری جدید جذب می کنید،مشتریان قدیمی خود را نیز حفظ کنید و آنهایی را که زمان طولانیه به شما مراجعه نکرده اند را نیز تشویق به مراجعه دوباره کنید. قطعا سرعت پیشرفت شما در کسب و کارتان چندین برابر خواهد شد.حالا می توانید تعریف مشتری وفادار قهر کرده را حدس بزنید.

مشتری وفادار قهر کرده کسی است که چندین بار به شما مراجعه کرده است، اتفاقا زود به زود هم به شما مراجعه می کرده ولی مدت زیادی است که از او دیگر خبری ندارید.شاید بتوانید علت عدم مراجعه تعدادی از مشتریان را توجیه کرد، آنهایی که محل زندگیشان عوض شده، از این شهر رفته اند و حالا به دلیل مسافت زیاد نمی توانند به شما مراجعه کنند.اما برای عده ی بیشتر دیگر چه دلیلی وجود دارد؟

دلایلی که مشتریان وفادار شما با شما قهر میکنند :

  • شما یا یکی از پرسنل شما او را ناراحت کرده اید.
  • قیمت شما کمی بالاتر از جای دیگر بوده است.
  • مشتری برای ایجاد تنوع این کار را کرده است.
  • یکی از دوستانش جای جدید را به او توصیه کرده است.
  • مشتری خدمتی را می خواسته که شما به او ارائه نمی کردید.

.راه اندازی باشگاه مشتریان، بستری است که می تواند بصورت هوشمند این مشتریان را شناسایی کند، دلیل ترک آنها را پیدا کرده و با ایجاد و ارسال آفر های هدفمند آنها را تشویق به مراجعه مجدد کند.در یک باشگاه مشتریان حرفه ای، می توانید آفر هایی تعریف کنید که بصورت هدفمند فقط برای مشتریان وفادار قهر کرده شما ارسال شود، بطور مثال مشتریانی که ۴ بار از شما خرید کرده اند، بصورت میانگین هر ۳۰ روز یکبار مراجعه می کردند و حالا دو ماه است که از آنها خبری نیست می توانید به آنها بگویید گه اگر تا ۲۰ روز دیگر به شما مراجعه کنند حاضرید بابت خریدشان به آنها ۲۰% اعتبار بیشتر بدهید و یا هر آفر تشویقی دیگر.

توسط این آفر ها مشتری قهر کرده شما به مشتری وفادار شما تبدیل شده و با این کار شما باعث افزایش وفاداری مشتری شده است.

امکانات باشگاه مشتریان لویکلاب به شما کمک می کند تا بدون صرف وقت، انرژی و هزینه زیاد، به راحتی و بصورت اتوماتیک و هدفمند مشتریانی که با شما قهر کرده اند را تشویق به مراجعه و خرید کنید.برای ایجاد بهترین باشگاه مشتریان ایران باید از یک نرم‌افزار کاربردی استفاده کنید.برای دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان لویکلاب تماس حاصل فرمایید. کارشناسان لویکلاب شما را برای راه اندازی بهترین باشگاه مشتریان راهنمایی خواهند کرد.